Czyszczenie zębów

Higiena zębów u psa jest równie ważna jak u ludzi. Zbierający się na zębach osad a później kamień jest siedliskiem bakterii zatruwających caly organizm. Jedną z oznak jest nieprzyjemny zapach z pyska. Im większy kamień tym większe ryzyko wypadania zębów. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka.

Zapraszam serdecznie do mojego salonu na  usługę czyszczenia zębów ultradźwiękową szczoteczką Emmi Pet. I profilaktycznie u młodszych psów lub po scalingu weterynaryjnym i na zdjęcie kamienia u starszych lub u psów z tendencją do odkładania się kamienia. BEZ NARKOZY!

Niestety nie wszystkim psom można zdjąć kamień bez pomocy lekarza weterynarii dlatego zapraszam z pupilem na konsultację.

Trochę teorii od producenta;)

– ultradźwięki tworzą do 84mln drgań powietrza na minutę. Wnikają one aż do 12mm wgłąb dziąsła, dzięki czemu likwidują zarazki i bakterie na zębach, dziąsłach oraz w kieszonkach zębowych.

– ultradźwięki są skuteczne przy chorobach dziąseł, krwawieniach z dziąseł, zapaleniach i owrzodzeniach jamy ustnej.

– w przypadku wystąpienia zapalenia przyzębia wciągu kilku dni można złagodzić lub nawet je wyleczyć poprzez usunięcie bakterii je powodujących

– likwidują nieprzyjemny zapach z pyska nawet do12 godzin

– urządzenie nie wibruje i nie wydaje żadnego dźwięku, aby zwierzę czuło się maksymalnie komfortowo.

– do prawidłowego czyszczenia zębów szczoteczką ultradźwiękową potrzebna jest specjalna pasta. w połączeniu z ultradźwiękami tworzą się miliony mikro pęcherzyków, co powoduje ogromną ilość implozji, które działają   oczyszczająco i bakteriobójczo.

W bazie Emmi Pet możecie Państwo sprawdzić listę certyfikowanych groomerów wykonujących ten zabieg.